Połóg czy odbywał się on siłami natury czy przez cesarskie cięcie, pozostawił po sobie wiele pamiątek takich jak: szwy, które ciągną i pieką, dyskomfort krocza, ból krocza, ból podbrzusza i ciągnięcie podczas kaszlu czy śmiechu, zmęczenie fizyczne i psychiczne, bóle karku i kręgosłupa, obrzęki, nadmierne pocenie się, uczucie „wypadania” macicy, hemoroidy. Dzięki fizjoterapii w połogu pomagam mamie szybciej dochodzić do siebie a nieprzyjemny ból oraz dyskomfort szybko idą w zapomnienie. Dodatkowo pomagam dobrać odpowiednie techniki karmienia, wysłucham i jeżeli zajdzie taka potrzeba to doradzę w różnych sprawach.

Rozejście mięśnia prostego brzucha stanowi oddzielenie się ponad normę mięśni prostych brzucha w wyniku poszerzenia kresy białej, która łączy ze sobą te mięśnie. Dzieje się to zazwyczaj w ciąży, gdy brzuch rośnie i rozciąga jego powłoki. Predyspozycje do rozejścia się mięśni prostych brzucha to : waga dziecka powyżej 4 kg, ciąża mnoga, kolejna ciąża, cesarskie cięcie oraz nieprawidłowe ćwiczenia. Ta przypadłość może powodować bóle pleców oraz zaburzenia pracy mięśni dna miednicy. A w późniejszym etapie może doprowadzić do obniżenia narządów rodnych. Terapię rozpoczynam od znormalizowania napięć powłok brzusznych, dobraniu odpowiednich ćwiczeń, edukacji prawidłowej aktywizacji oddechu, skorygowaniu postawy ciała oraz na zastosowaniu kinesiotapingu. Pracę rozpoczynam w pierwszych dniach połogu, wykorzystując dużą elastyczność i podatność ciała na zmiany. Im szybciej zaczniemy terapię tym lepsze będą efekty.

Mobilizacja blizny po cesarskim cieciu pomimo, że z zewnątrz pozornie wygląda ładnie, to w głębszych warstwach wcale tak nie jest. Podczas procesu gojenia się, tkanki w głębszych warstwach zrastają się ze sobą, co wpływa na to, że nie ma elastyczności skóry w miejscu cięcia. Większość kobiet boi się dotykać świeżej blizny po cesarskim cięciu. Błędnie zakładają, że jakakolwiek ingerencja może spowodować rozejście się skóry. Dzięki moim umiejętnością manualnym poprawi się komfort, zmniejszy się ból, pieczenie lub szarpanie. Dodatkowo zmieni się wygląd sylwetki.

Więcej informacji www.atrakcyjnamama.pl

Wizyta obejmuje:

  • — tekst w przygotowaniu