Pessar i tampon

Pessaroterapia należy do nieoperacyjnych metod leczenia nietrzymania moczu i wypadania narządów miednicy mniejszej z wykorzystaniem pessara. Wyróżnia się znikomą ingerencją w organizm kobiety, zapewnia długofalowe działanie i jest bezbolesna. Polecana przez lekarzy ginekologów na całym świecie.

Stosowana w leczeniu:
- popuszczania i nietrzymania moczu
- obniżenia i wypadania narządów miednicy mniejszej (pochwy
i macicy, pęcherza i odbytnicy)
- niewydolności szyjki macicy w ciąży

DSC_3117

Pessar to swojego rodzaju miękka i elastyczna wkładka wykonana z silikonu medycznego lub winylu, którą umieszcza się w pochwie, aby podeprzeć obniżone narządy. Prawidłowo dobrany pessar powinien przynieść ulgę natychmiast po założeniu i umożliwić kobiecie powrót do codziennych czynności. Stosowanie pessarów pozwala na pełne uczestnictwo w życiu towarzyskim i zawodowym. Dzięki pessaroterapii nie będziesz czuła się wykluczona z żadnej sfery swojego życia Znaczącym atutem jest całkowita odwracalność terapii, w sytuacji stosowanie pessarów nie powstają blizny bądź też zmiany anatomiczne. Nie odnotowano również długoterminowej reakcji odrzucania ciała obcego, jak w przypadku niektórych zabiegów.

Tampon podpierający Contam wspomagają aktywację mięśni dna miednicy. Wkładając go do pochwy nieco płycej niż podczas okresu, powodujesz docisk do ścianek cewki moczowej. Dzięki temu uzyskujesz lepszą kontrolę moczu podczas aktywności fizycznej czy w trakcie infekcji (kiedy dużo kichasz bądź kaszlesz). Ponadto może być zalecany jako tamponada pochwy po operacjach pochwowych.


Tampon podpierający Contam są wykonane z materiału który jest miękki i przyjemny jednocześnie, dopasowuje się do anatomicznych kształtów każdej z nas.Oprócz wyżej wymienionego tamponu są jeszcze inne, odpowiednie dopasaowane do twojego ciała.
DSC_3124